AQUA-CELMAXO firmie  |  Ekologia  |  Oferta  |  Kontakt  |  MediaEkologia

Systemy Naziemne


Systemy Podziemne
Kropla drąży skałę

Filtry
 
Oferta obejmuje filtry na rury metalowe oraz filtry z PP.

Filtr montowany na metalowej rurze spustowej ma za zadanie doprowadzenie oczyszczonej z liści i innych zabrudzeń wody do zbiornika naziemnego. W terenach zadrzewionych, a także w przypadku zastosowania zbiorników prostopadłościennych, sugerowane jest użycie filtra o małych oczkach, który spowoduje, iż do zbiornika dopłynie jedynie czysta i wolna od drobnych zanieczyszczeń woda. W terenie, w którym występuje brak lub niewielkie zadrzewienie można zastosować znajdujący się w ofercie zbieracz (wykonany na bazie korpusu filtra do rur metalowych), który zamiast filtra posiada wewnętrzną przegrodę umożliwiającą doprowadzenie wody do połączonego wężykiem zbiornika.

Filtr na rury metalowe oferowany jest w wersjach z miedzi, cynku lub stali nierdzewnej. Może być stosowany do montażu na rurach spustowych odwadniających do 150 m2 powierzchni dachu. W przypadku zastosowania tego filtra nie ma konieczności montowania na rynnie dodatkowych zabezpieczeń przeciwko liściom lub innym zabrudzeniom. Odmianą filtra na rury metalowe jest również wykonany z materiałów tradycyjnych filtr, który może być montowany na rurze spustowej odwadniającej powierzchnię do 100 m2. Zasada działania oraz konstrukcja filtra wewnętrzu korpusu jest identyczna do prezentowanego.


ZALETY:
- możliwość montażu na rurach spustowych o średnicach 75, 76, 80, 87, 90, 100, 105 i 110 mm (konieczność stosowania redukcji),
- wysoka efektywność oczyszczania,
- łatwy montaż i obsługa,
- ze względu na zastosowane materiały wieloletnia trwałość produktu.

Sposób działania filtra na rury metalowe:
- Dopływ wody deszczowej z rynny,
- Filtr dokładny o wielkość oczka 0,315 mm (stal nierdzewna),
- Odpływ oczyszczonej wody do zbiornika.


Filtr z PP wody deszczowej na rury 70-100 MM montowany na rurze spustowej ma wielkość oczka 0,17 mm i tym samym nadaje się do montażu w terenach zadrzewionych. Jego zadanie to doprowadzenie oczyszczonej z liści i innych zabrudzeń wody deszczowej do zbiornika naziemnego. Może być stosowany do montażu na rurach spustowych odwadniających do 70 m2.

Filtr posiada możliwość ustawiania pracy w trybie lato - zima, nie ma więc konieczności rozłączania filtra od zbiornika na okres zimowy. Wystarczy ustawić zielone pokrętło filtra na pozycji CLOSE, a filtr nie będzie doprowadzał wody do zbiornika; ustawienie pokrętła na pozycji OPEN umożliwia doprowadzenie oczyszczonej deszczówki do zbiornika.

Aby utrzymywać jak najwyższą efektywność oczyszczania i doprowadzania wody do zbiornika, zaleca się co najmniej raz w miesiącu wyjąć filtr (należy wyciągnąć zielony element z obudowy) i oczyścić go pod strumieniem bieżącej wody.

ZALETY:
- możliwość montażu na rurach spustowych o średnicach od 70 do 100 mm (bez konieczności stosowania dodatkowych redukcji),
- wysoka efektywność oczyszczania,
- łatwy montaż i obsługa,
- ze względu na zastosowane materiały wieloletnia trwałość produktu.


Sposób działania filtra:
1. Dopływ wody deszczowej z rynny,
2. Filtr o wielkości oczka 0,17 mm (stal nierdzewna),
3. Odpływ oczyszczonej wody do zbiornika.


Linki

Profesjonalne elektronarzędzia

Zbiorniki

Biopreparaty

Chemia gospodarcza

Spawalnictwo