AQUA-CELMAXO firmie  |  Ekologia  |  Oferta  |  Kontakt  |  MediaEkologia

Systemy Naziemne


Systemy Podziemne
Kropla drąży skałę

Systemy domowo-ogrodowe
 


System domowo-ogrodowy służy do magazynowania, a następnie wykorzystania wody deszczowej zarówno w pomieszczeniu jak i na zewnątrz do celów bytowo-gospodarczych takich jak: spłukiwanie WC, pranie, sprzątanie oraz podlewanie trawnika. System wykorzystywany może być przez cały rok. System składa się z kompletnego zbiornika z pokrywą, filtrem,poboremwodyiprzelewem oraz umieszczonej w pomieszczeniu technicznym budynku centrali sterującej wyposażonej w pompę oraz niezbędne akcesoria umożliwiające pobór wody ze zbiornika i wprowadzenie jej do niezależnej instalacji wodociągowej (WC, pralka, sprzątanie i podlewania). W przypadku okresowego braku wody deszczowej w zbiorniku, instalacja jest automatycznie dopełniania wodą wodociągową. Należy pamiętać, iż w przypadku tego systemu konieczne jest zaprojektowanie i wykonania osobnej instalacji wodociągowej wykorzystującej deszczówkę, a więc decyzję o zainstalowaniu systemu domowo-ogrodowego należy podejmować już na etapie projektowania obiektu mieszkalnego.

Wyróżniamy dwa warianty systemów domowo-ogrodowych: I - z odprowadzeniem nadmiaru deszczówki do systemu rozsączającego, II - z odprowadzeniem nadmiaru deszczówki do kanalizacji.

I.
II.Do zarządzania systemem domowo-ogrodowym służy centrala sterująca Matrix. Jest to kompletne urządzenie złożone z samozasysającej pompy i elektronicznego układu sterującego wyposażonego w czujnik ciśnienia wraz z niezbędnymi elementami przyłączeniowymi. Jej zadaniem jest pobieranie wody ze zbiornika i wprowadzanie jej do wewnętrznej instalacji deszczowej w budynku, lub w okresie, gdy zbiornik jest pusty, napełnianie wewnętrznej instalacji deszczowej wodą wodociągową. Jeżeli czujnik, za pośrednictwem elektronicznego układu sterującego, wykryje brak wody w zbiorniku deszczówki otwierana jest instalacja zasilania w wodę pitną i woda płynie przez zbiornik zasilający do rury ssącej pompy. W ten sposób, nawet przy okresowo pustym podziemnym zbiorniku na wodę deszczową, wewnętrzna instalacja deszczowa zawsze jest napełniona.

Centrala sterująca jest zaprojektowana do obsługi instalacji wykorzystywanej przez maksymalnie dwie rodziny.

Parametry pracy:
- ciecz - czysta woda z niewielką zawartością piasku,
- max. temperatura cieczy + 50oC,
- max. wysokość podnoszenia 32 m,
- przepływ 2,5 m3/h.ZALETY:
- niewielkie wymiary,
- cicha, automatyczna i bezobsługowa praca,
- estetyczne wykonanie,
- łatwa instalacja,
- niewielkie zużycie energii,
- możliwość przełączenia miedzy trybami automatycznym i ręcznym.


Linki

Profesjonalne elektronarzędzia

Zbiorniki

Biopreparaty

Chemia gospodarcza

Spawalnictwo