AQUA-CELMAXO firmie  |  Ekologia  |  Oferta  |  Kontakt  |  MediaEkologia

Systemy Naziemne


Systemy Podziemne
Systemy ogrodowe - podlewania trawnika

Systemy ogrodowe
 


Systemy ogrodowe służą do magazynowania, a następnie wykorzystania wody do celów podlewania trawnika w okresie wiosna - jesień. Oprócz tego, wodę można też oczywiście używać do innych celów takich jak: mycie samochodu, prace porządkowe dookoła domu itp.

Woda z rynny poprzez rurę spustową doprowadzana jest rurami ułożonymi pod ziemią do podziemnego zbiornika. Następnie na filtrze zainstalowanym w rurze wznoszącej zbiornika odbywa się jej mechaniczne oczyszczenie z zabrudzeń, a czysta woda spływa do zbiornika. Nadmiar wody, który może okresowo dopływać do zbiornika, odpływa poprzez przelew poza zbiornik.

Do podlewania trawnika wykorzystuje się standardowe węże ogrodowe oraz naziemne zraszacze dostępne w punktach ogrodniczych.

Systemy ogrodowe obejmują: kompletny zbiornik wyposażony w filtr i przelew,zatapialną pompę wielostopniową jednofazową zamocowaną w zbiorniku, zakończoną poborem z sitkiem i pływakiem oraz niezależną od zbiornika skrzynkę ogrodową.

Wyróżniamy dwa warianty systemów ogrodowych: I - z odprowadzeniem nadmiaru deszczówki do systemu rozsączającego, II - z odprowadzeniem nadmiaru deszczówki do kanalizacji.

I.

II.

Pompa zatapialna wielostopniowa wykorzystywana w systemach ogrodowych przymocowana do dna zbiornika, przystosowana jest do pracy w pełnym lub częściowym zanurzeniu charakteryzuje się idealnymi parametrami hydraulicznym do pracy z typowymi zraszaczami ogrodowymi.

Parametry pracy:
- ciecz - czysta woda z niewielką zawartością piasku,
- max. temperatura cieczy +40°C,
- max. wysokość podnoszenia 45 m,
- przepływ 3,4 m3/h.


ZALETY:
- niewielka średnica 130 mm,
- cicha, automatyczna i bezobsługowa praca,
- elementy stykające się z cieczą wykonana ze stali nierdzewnej,
- łatwa instalacja,
- niewielkie zużycie energii.


Pobór wody (zasilający pompę)składa się: z tworzywowego pływaka wypełnionego powietrzem, dołączonego do niego koszyka ssawnego z filtrem o oczku 1,2mm, zaworu zwrotnego oraz węża łączącego.

Ze względu na fakt, iż zanieczyszczenia stałe zbierają się na dnie zbiornika, a zawiesiny flotują na powierzchni, idealnym miejscem poboru wody jest punkt 15 - 20 cm poniżej powierzchni cieczy. Pływak umożliwia więc utrzymywanie się poboru wody nieco poniżej powierzchni wody w zbiorniku, co zapewnia pobieranie do systemu tylko i wyłącznie czystej wody.


Kolejny element systemu ogrodowego - skrzynka ogrodowa składa się z: obudowy wykonanej z wytrzymałego na uderzenia tworzywa sztucznego, wyposażonej w zamykaną pokrywę, automatu ciśnieniowego ze zintegrowaną ochroną przed suchobiegiem, podłączenia szybkozłączem do węża ogrodowego z zaworem, szybkozłącza do podłączenia rury z PE doprowadzającej wodę ze zbiornika, zaworu do opróżniania instalacji na okres zimowy, wyłącznia pompy zatapialnej oraz przewódu elektrycznego do podłączenia całości do 230V. Maksymalna odległość skrzynki ogrodowej od zbiornika wynosi 15 m.

System ogrodowy jest gotowy do działania po otwarciu skrzynki, podłączeniu przewodu elektrycznego do gniazda oraz połączeniu węża do instalacji poboru wody. W przypadku możliwego, okresowego braku wody w zbiorniku, do podlewania używać będzie się wody wodociągowej. Ze względu na aplikację, montaż systemu może odbyć się po wykończeniu obiektu mieszkalnego lub nawet w trakcie jego eksploatacji.


Linki

Profesjonalne elektronarzędzia

Zbiorniki

Biopreparaty

Chemia gospodarcza

Spawalnictwo